облікові картки

210019. СПІВРОБІТНИКИ СБУ ПІДОЗРЮЮТЬ ІНОЗЕМЦЯ У ВЧИНЕННІ ШАХРАЙСЬКИХ ДІЙ В ОСОБЛИВО ВЕЛИКОМУ РОЗМІРІ

2 вересня 2021 року СБУ відкрила кримінальне провадження за нібито фактом вчинення громадянином Ірану Пурголям Аріаном шахрайських дій, передбачених ч. 4 ст. 190 КПК України. На думку підозрюваного, провадження містить ознаки замовного втручання з боку працівників СБУ та прокуратури Київської області; ймовірним замовником є людина на ім’я Наджафпурдаз Хамед.

Облікова картка    № 210019
Заява від    27.10.2021
Місце події   

Київ

Державні органи   

ГУ СБУ у м. Києві та Київській області

Київська обласна прокуратура

Ймовірний замовник    Наджафпурдарзі Хамед
Ймовірний організатор   уточнюється
Ймовірні виконавці   

слідчий в ОВС слідчого управління Головного управління СБ України у м. Києві та Київській області Баценко Євген Сергійович

співробітники ГУ СБ України у м. Києві та Київській області Муштай Н.В., Собко С.О., Злобин Д.А., Керезвас Ю.Г., Тарасенко Б.О., Печатніков С.В., Чудійович В.В., Кришталь В.М.

заступник керівника Київської обласної прокуратури О. Ткаленко

прокурори  Київської обласної прокуратури Завістовський Є.А., Калюс О.В., Козинчук С.Д., Філонов В.В., Ковальчук А.А.

Кримінальне провадження  

№ 42021110000000233 від 02.09.2021 року

Судова справа     
Об'єкт замовного втручання   громадянин Ісламської республіки Іран Пурголям Аріан
Заявник   на прохання Заявника редакція його прізвище не розголошує
Матеріал підготовлений   інформаційне агентство "Центр конфліктології і права"

 

 Зміст заяви

У липні 2021 року громадянин Ісламської республіки Іран бізнесмен Пурголям Аріан, який більше 10 років проживає в Україні, познайомився із співвітчизником Наджафпурдарзі Хамедом. Той приїздив до України для вирішення ряду особистих та робочих питань. Втершись у довіру, новоспечений друг Наджафпурдарзі Хамед почав просити Пурголяму Аріану допомогти йому у вирішенні робочих моментів (зокрема, у відкритті стоматологічної клініки). Одного разу під час укладення Наджафпурдарзі Хамедом попереднього договору на купівлю земельної ділянки, Пурголям Аріан виступив свідком при передачі грошових коштів продавцю у нотаріуса, тим самим підтримавши та убезпечивши «товариша» від «непорядних громадян України».

Через деякий час Наджафпурдарзі Хамед почав просити допомогти йому купити автомобіль марки Mersedes-Benz. Запропонована схема передбачала наступну схему: право власності на автомобіль буде зареєстровано на Пурголяма Аріана, який додасть більшу частину грошей, а фактичним користувачем буде Наджафпурдарзі Хамед.

Згодом дружні відносини між чоловіками погіршилися, спілкування взагалі припинилося.

23 жовтня 2021 року старший слідчий в ОВС слідчого управління Головного управління СБ України у м. Києві та Київській області Баценко Є.С. та оперативні співробітники ГУ СБ України у м. Києві та Київській області Муштай Н.В., Собко С.О., Злобин Д.А. та ін. на підставі ухвал слідчого судді провели ряд обшуків за місцем проживання та в автомобілі Пурголям Аріана. Автомобіль, незважаючи на відсутність відповідного дозволу, був вилучений. Того ж дня, Пурголяму Аріану було повідомлено про підозру у шахрайстві.

На думку Пурголяма Аріана, працівники правоохоронних органів на замовлення Наджафпурдарзі Хамеда штучно створюють проти нього докази.

Солом’янський районний суд міста Києва розглядає клопотання слідчого СБУ про обранню Пурголяму Аріану запобіжного заходу.

 

Ознаки замовного втручання

У матеріалах справи наявна інформація, яка свідчить про штучне створення доказів працівниками правоохоронних органів для подальшого кримінального переслідування Пурголяма Аріана, а саме:

1. Безпідставне передоручення заступником керівника Київської окружної прокуратури О. Ткаленком здійснення досудового розслідування органу СБУ. У постанові прокурора жодним чином не обґрунтовано неефективність органу поліції, який попередньо протягом місяця здійснював досудове розслідування.

2. Оперативними працівниками СБУ вчинено дії зі штучного створення доказів в рамках кримінального провадження. Об’єкт замовного втручання стверджує про підкидання предмету, що схожий на свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу з завідомо недостовірною інформацію.

3. У ході проведення обшуку оперативними співробітниками СБУ безпідставно було вилучено особисті речі та автомобіль Пурголяма Аріана та його дружини. До того ж з їх боку неодноразово лунали насмішки та безпідставні погрози в адресу дружини, яка є громадянкою України, про вчинення нею державної зради.

  

Від редакції

Наразі здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні.