облікові картки

210009. ПРАВООХОРОНЦІ ЗАДОКУМЕНТУВАЛИ САМИХ СЕБЕ

Черкаські правоохоронці намагалися передати фейковий хабар місцевому чиновнику. При цьому провокатори надали до суду аудіофайл з доказами свого злодіяння. 

Облікова картка    № 210009
Заява від    09.03.2021
Місце події    Черкаси
Державні органи   

прокуратура Черкаської області

Управління Служби безпеки України в Черкаській області

Ймовірний замовник    директор СТ «Будгарант-2000» Мезенцев Ю.В.
Ймовірний організатор  

заступник прокурора Черкаської області старший радник юстиції Шмаков Олег Віталійович

Ймовірні виконавці  

слідчий в особливо важливих справах відділу нагляду  за додержанням законів у сфері протидії корупції  та процесуального керівництва у кримінальних провадженнях про корупційні правопорушення прокуратури Черкаської області Хомік М.В. 

слідчий в особливо важливих справах відділу нагляду  за додержанням законів у сфері протидії корупції  та процесуального керівництва у кримінальних провадженнях про корупційні правопорушення прокуратури Черкаської області Костриця Ю.М.

старший оперуповноважений відділу БКОЗ УСБУ в Черкаській області Деменко С.М.

Кримінальне провадження   № 42013250000000067
Судова справа    № 711/8004/13-к
Об'єкт замовного втручання   начальник Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Черкаській області Захарченко А.В.
Заявник   на прохання Заявника редакція його прізвище не розголошує
Матеріал підготовлений   інформаційне агентство "Центр конфліктології і права"

 

Зміст заяви

У липні 2013 р. працівники СБУ і прокуратури Черкаської області затримали громадянина “М”, який, за версією слідства, отримав і мав передати 80 000 грн. своєму керівнику, начальнику Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Черкаській області Андрію Захарченку. Гроші належали директору СТ «Будгарант-2000» Юрію Мезенцеву, який намагався отримати документи для введення в експлуатацію будівлі. Втім пан Захарченко не давав “зелене світло”, оскільки земельна ділянка під забудову виділялась зовсім іншій особі.

Після отримання інформації від Мезенцева правоохоронці розпочали т.з. “НСРД у вигляді контролю за вчиненням злочину у формі спеціального слідчого експерименту». При цьому негласна слідчо-розшукова дія була проведена за місяць до офіційного відкриття відповідного кримінального провадження!

Сторона захисту отримала і представила в суд аудіозапис розмов працівників СБУ під час проведення “НСРД”. З запису випливало, що “М” “хабара” не торкався, а пакет із грошима оперативники підкинули на підлогу через 15 хвилин після затримання, коли вже прибув слідчий.

У ситуації, коли є чіткі ознаки провокації хабара, станом на березень 2021 року справа знаходиться у суді і по суті не розглядається.

За інформацією заявника, працівники правоохоронних органів неодноразово пропонували Андрію Захарченку “відкупитися” від кримінальної відповідальності.

 

Ознаки замовного втручання

1. Зацікавленість пана Мезенцева у здачі будівлі в експлуатацію при наявності порушень земельного законодавства.
2. Проведення правоохоронцями т.з. “негласної слідчо-розшукової дії” без відкриття кримінального провадження.
3. Наявність у суді доказів непричетності пана Захарченка до отримання неправомірної вигоди.

 

Від редакції

Дії службових осіб правоохоронних органів містять ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ст. 370 ККУ “Провокація хабара”; санкція статті передбачає обмеження або позбавлення волі на строк до п'яти років.

 

Медіа