облікові картки

210012. ЗАБАГАНКИ МІЛЬЯРДЕРА

У лютому 2014 року під стінами будинку крупного бізнесмена Геннадія Буткевича невідомі люди організували мітинг. Приводом для протесту став “російський слід” у діях бізнесмена. Під час акції огорожу маєтку було пошкоджено. Правоохоронці обвинуватили у хуліганстві журналіста Майдана Артема Руденка, який здійснював відеотрансляцію подій. Протягом 7 років Артем “висить на гачку”, а справа по суті не вирішується.

Облікова картка    № 210012
Заява від    23.07.2021
Місце події    Київська область
Державні органи   

Генеральна прокуратура

Іванківське відділення поліції Вишгородського відділу поліції ГУНП в Київській області

Іванківо-Чорнобильський відділ Броварської місцевої прокуратури Київської області

Ймовірний замовник    член наглядової ради Корпорації «АТБ» Буткевич Геннадій Владиславович
Ймовірний організатор   екс-генеральний прокурор Луценко Юрій Віталійович
Ймовірні виконавці   

заступник керівника відділення поліції - начальник СВ Іванківського ВП Вишгородського ВП ГУНП в Київській області капітан поліції Гордієнко О.Б.

заступник начальника Іванківо-Чорнобильського відділу Броварської місцевої прокуратури Київської області Литвиненко Р.С.

Кримінальне провадження   №12014110180000150
Судова справа    №366/3413/18
Об'єкт замовного втручання   громадянин України Артем Руденко
Заявник   на прохання Заявника редакція його прізвище не розголошує
Матеріал підготовлений   інформаційне агентство "Центр конфліктології і права"

 

Зміст заяви

За версією органу досудового розслідування, 28.02.2014 р. журналіст Артем Руденко, перебуваючи на Майдані Незалежності в м. Києві, домовився з невстановленими особами про вчинення хуліганський дій біля території домоволодіння громадянина Буткевича. Пізніше Артем ніби координував “тітушок” і мав при собі бейсбольну биту.

Жодних доказів участі журналіста у хуліганських діях немає. Вочевидь, Артема Руденка “призначили винуватим”, оскільки правоохоронцям були відомі його установчі дані як журналіста-стрімера. У жовтні 2014 року прокуратурою провадження було закрито через передчасність оголошення підозри та відсутність доказів.

У 2015-18 роках провадження стосовно Руденка з різними кваліфікаціями ще тричі відкривались і... закривались за відсутністю складу злочину. Проте 13.11.2018 року генеральний прокурор Юрій Луценко ще раз наказав підлеглим з’ясувати обставини справи. Провадження було знову відкрито. Артема Руденка з нахабними порушеннями КПК майже одразу було визнано підозрюваним. В цієї ситуації суд дотепер навіть не завершив підготовчу частину судового розгляду.

Butkevich 
 Геннадій Буткевич (фото: Ростислав Гордон/Gordonua.com)

 

На думку заявника, правоохоронці виконують “замовлення” пана Буткевича, якій має значні фінансові ресурси. Мовляв, для бізнесмена покарання журналіста стало “справою честі”.

 

Ознаки замовного втручання

1. Неодноразове відкриття і закриття кримінального провадження у зв’язку з відсутністю складу злочину.
2. Неспроможність суду завершити розгляд справи.

 

Від редакції

Бізнесмен Буткевич у своєму інтерв'ю виданню LIGA.net підтвердив свій зв'язок з колишнім генеральним прокурором України: “С Юрием Луценко мы знакомы, потому что в отношении моей семьи были противозаконные действия, и хотелось бы это прекратить”.

Наступне судове засідання стосовно Артема Руденка відбудеться 06.08.2021 р. у Вишгородському районному суді Київської області; початок об 11.40. 

Журналісту загрожує позбавлення волі на строк від трьох до семи років.