облікові картки

210011. ПАТРУЛЬНІ ПОЛІЦЕЙСЬКІ ПЕРЕСЛІДУЮТЬ ЖУРНАЛІСТА

Співробітники Управління патрульної поліції у м. Києві Едуард Мошківський та Кизи Оруджева з ознаками замовного втручання притягнули журналіста до адміністративної відповідальності.

Облікова картка    № 210011
Заява від    22.07.2021
Місце події    Київ
Державні органи    Управління патрульної поліції у м. Києві
Судова справа №755/9364/21
Ймовірний замовник    керівництво АТ "Гідромеханізація"
Ймовірні виконавці  

співробітник патрульної поліції Мошківський  Е.А.  

спіробітниця патрульної поліції Нарміна Я.К.

Об'єкт замовного втручання    журналіст Островський М.Л.
Заявник   на прохання Заявника редакція його прізвище не розголошує
Матеріал підготовлений  

інформаційне агентство "Центр конфліктології і права"

 

Зміст заяви

Протягом 2021 року журналіст Микола Островський активно висвітлював події навколо незаконного видобутку піску в мікрорайоні Бортничі на кар’єрі №7. Виконавець робіт — АТ «Гідромеханізація».

Одного дня під час збору інформації невстановлений працівник Дарницького УП ГУНП у м. Києві у грубій формі вимагав від пана Островського не перешкоджати вивезенню піску АТ «Гідромеханізація», погрожуючи журналісту притягненням до відповідальності. Мовляв, «солодко не буде». Дійсно, через деякий час працівники патрульної поліції почали періодично зупиняти автомобіль пана Островського без належних на те підстав, здійснюючи на нього психологічний тиск.

21 травня 2021 року під час руху Островський помітив, що співробітниця патрульної поліції (службовий автомобіль №2882) почала фотографувати його автівку. Через кілька хвилин працівники патрульної поліції зупинили журналіста і в грубій формі намагалися змусити псевдопорушника сісти до їхньої автівки, ніби для подальшого освідування у медичному закладі. При цьому працівники патрульної поліції не склади жодної постанови.

Згодом в особистому кабінеті водія пан Островський побачив накладений на нього штраф. Рішенням суду штраф було скасовано.

 

Ознаки замовного втручання

1. Наявність відкритого конфлікту між журналістом та керівництвом АТ «Гідромеханізація», сумнівність роботи якого у мікрорайоні Бортничі Дарницьке УП ГУНП у м. Києві “не помічає”.

2. Нахабні порушення вимог КупАП з боку співробітників Управління патрульної поліції у м. Києві.