облікові картки

210016. ДБР ПЕРЕКРИВАЄ КИСЕНЬ COVID-ЗАХВОРЮВАНИМ

Державним бюро розслідувань проведено ряд обшуків по Україні, за наслідками яких заблоковано господарську діяльність одного з найбільших виробників та постачальників медичного кисню в Україні.

Облікова картка    № 210016
Заява від    13.09.2021
Місце події   

Київ,  Житомир,  Вінниця,  Дніпро,  Краматорськ,  с. Блиставиця Київської області

Державні органи   

Головне слідче управління Державного бюро розслідувань
Служба безпеки України
Державна служба з лікарських засобів та контролю за наркотиками України та її територіальні підрозділи

Ймовірний замовник    уточнюється
Ймовірний організатор   керівник структурного підрозділу Державного бюро розслідувань (уточнюється)
Ймовірні виконавці   

слідчі ДБР: Спасов А.О., Козлов М.Б., Гульченко О.В., Романенко М.М., Роженко О.В.
співробітники СБУ: Гасимов Т.Г., Тхорчук У., Гончаренко О.В., Доля Б.В., Дербюков А.В. Геращенко Д.І., Соловянов В.В., Москалюк О., Балець Р.В., Чаус К.Ю.,
співробітники Держлікслужби: Бачинський В.В., Баранова О.А., Горова Л.М.

Кримінальне провадження  

№ 42020000000002248 від 20.11.2020 року

Судова справа     
Об'єкт замовного втручання   товариство з обмеженою відповідальністю «ДІПІ ЕЙР ГАЗ»
Заявник   на прохання Заявника редакція його прізвище не розголошує
Матеріал підготовлений   інформаційне агентство "Центр конфліктології і права"

 

 Зміст заяви

2 вересня 2021 року слідчими ДБР було проведено ряд обшуків в різних містах України у одного з найбільших виробників та постачальників медичного кисню ТОВ «ДІПІ ЕЙР ГАЗ». Про важливість кисню в умовах пандемії COVID-19 не варто нагадувати. Однак, слідчі ДБР, оперативні співробітники СБУ та службові особи регіональних відділень Держлікслужби вирішили таким чином паралізувати діяльність життєнеобхідного для громадян Товариства під «кришею» Офісу Генерального прокурора.

 likarnya
 фото DW

 

Лише при вручені ухвали слідчого судді уповноваженим особам Товариства стало відомо, що ДБР розпочало досудове розслідування в рамках кримінального провадження № 42020000000002248 від 20.11.2020 року за фактом нібито фальсифікації лікарських засобів та зловживання службовим становищем працівників ДПС.

При цьому, майже рік до обшуків жодних слідчих чи процесуальних дій слідчими не вчинялося. Лише у вересні перед початком нової хвилі COVID-заражень, за ініціативи конкурентів, слідчі ДБР вирішили повноцінно паралізувати діяльність ТОВ «ДІПІ ЕЙР ГАЗ».

Під час обшуку в різних містах опечатувалися цілі приміщення, де знаходяться не тільки балони з киснем, а й інше обладнання (яке жодним чином не стосується кримінального провадження).

Таким чином у представників ТОВ «ДІПІ ЕЙР ГАЗ» є достатні підстави вважати, що конкуренти за активним сприянням ОГП, ДБР, СБУ та Держлікслужби здійснюють тиск на Товариство, паралізуючи його діяльність та переманюючи замовників кисню (лікарні) до співробітництва з ними, мотивуючи це сумнівною репутацією ТОВ «ДІПІ ЕЙР ГАЗ» та штучно створеними проблемами з поставленням кисню.

 

Ознаки замовного втручання

1. Здійснення всіх обшуків саме перед початком нової хвилі COVID-19.
2. Блокування господарської діяльності шляхом опечатування пунктів збереження продукції та безпідставне обмеження доступу до них, навіть через відсутність дозволу в ухвалі на обшук. Крім того, слідчими вилучалися документи Товариства, які знаходяться у відкритому доступі за результатами публічних закупівель на офіційному майданчику Prozzoro.
3. Здійснення тиску на звичайних працівників Товариства шляхом постійного виклику на допити. Під час допитів слідчими задаються питання, які не стосуються досудового розслідування.
 

Від редакції

Наразі здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні.